Маневиччина туристична

У вінку народної культури Маневиччини

 

       

           Культурне бслуговування населення району здійснюють 58 клубних установ, 38 бібліотек, районний краєзнавчий музей,2 дитячі музичні школи. В клубних установах району працює 219 аматорські колективи, в яких реалізовують свої таланти більше 2000 учасників, в тому числі близько 50 відсотків  учасників молодь віком до 35 років.

        Серед колективів, які знають і шанують в районі є десять з почесним званням  "народний аматорський":

Народний аматорський чоловічий вокальний ансамбль "Маневицька сотня"

Чоловічий вокальний ансамбль районного будинку культури створений у 2003 році з ініціативи начальника відділу культури і туризму  Василя Дарчука, який і по сьогоднішній день віддає йому свій мистецький  і організаторський талант.  Ансамбль налічує 13 чоловік, в складі якого керівники установ і організацій району, начальники відділів  і управлінь райдержадміністрації.

Під керівництвом Дарчука В.М. ансамбль набрав розквіту творчих сил, своєю майстерністю, чистотою звучання достойно представляв народне мистецтво перед жителями району, області, близького і далекого зарубіжжя.

  В репертуарі ансамблю понад 20 українських пісень, в'занок, попурі, авторських творів сучкаснтх композиторів. Вокальний чоловічий ансамбль у 2007 році був учасником Міжнародного фестивалю культур "Лінгаудала"у м.Купішкіс (Литва), учасником обмінного концерту в м.Кам'янець (Білорусь),  гміні Сулув, місті Згеж (Республіка Польща), учасником святкових концертів присвячених державним святам в м.Луцьку, незмінний учасник масових заходів та концертів , які відбуваються в районі.

Вокальний чоловічий ансамбль став провідним опорним колективом районного будинку культури. Протягом останніх років виступив у багатьох селах нашого району , з його участю проведено обмінні концерти у сусідніх у сусідніх Ківерцівському, Любешівському, Горохівському, Ковельському, Любешівському, Старовижівському районах,місті Кузнецовськ Рівненської області.

На базі ансамблю створено чоловіче вокальне тріо, квартети, майже кожен учасник колективу - соліст. У 2007 році колективу присвоєне почесне звання "Народний  аматорський"

Народне аматорське тріо "Троянда"

              Тріо "Троянда" було заснованоу 2000 році. Склад: Галина Черчик - колоратурне сопрано, Людмила Синютіна - мецо-сопрано, Людмила Семенюк- альт. Художній керівник заслужений діяч мистецт України, член Національної Ліги українських композиторів Олександр Синютін. 

              В репертуарі колективу сучасні обробки українських народних пісень, пісні української естради радянської  епохи, твори сучасних композиторів.Обробки та аранжування музичного супроводу здійснює засновник та керівник колективу Олександр Синютін.

              Тріо "Троянда" неодноразово представляло Україну в складі офіційних делегацій за кордоном. Сольні концерти колективу на святкуванні Дня Незалежності в республіці Польща, сольний концерт на фестивалі пивоварства та хмелярства в м.Красностав (Польща), участь у святкових заходах в м.Згеж, в гміні Сулув (Польща), фестивалі  в Литовській республіці Бєлорусь - ось неповний перелік концертно-мистецьких заходів в яких брало участь тріо.

              Тріо було  лауреатом ряду обласних пісеннних фестивалів, володарем Золотої медалі Кубку Євразії мистецтв "Імена майбутнього" - 2004 (м.Одеса), в 2004-2006 роках- лауреати першої премії Всеукраїнського пісенного фестивалю імені композитора Михайла Машкіна (м.Іршава), лауреат мистецьких фестивалів в Польщі та Литовській республіці. В 2008 році вийшов компакт-диск "Мелодії трояндових сердець"У 2014 році народною аматорською кіностудією "Волинь" відзнято фільм "Мелодії трояндових сердець"

Народний аматорський ансамбль народної пісні "Джерела"

              Ансамбль народної пісні Маневицькоо РБК створений в1993 році з ініціативи начальника відділу культури і туризму Василя Дарчука, який і став незмінним керівником. Ансамбль налічує близько 30 чоловік. В репертуарі колективу більше тридцяти українських народних пісень та творів сучасних композиторів. Ансамбль неодноразово був учасником Міжнародного фестивалю українського фольклору "Берегиня", виступав в литовському місті Купішкіс на Міжнародному фестивалі фольклору "Лінгаудала - 2". Презентував своє мистецтво в республіці Польща. В 1995 році колективу присвоєне почесне звання "народний аматорський". Ансамбль став провідним колективом, без участі якого в районі не відбувається жоден святковий концерт та масовий захід. Протягом останніх років ансамбль виступив майже у всіх селах нашого району, з його участю проведено обмінні концерти в сусідніх Ківерцівському, Камінь-Каширському, Турійському, Любешівському районах, в м.Володимирець Рівненської області, в м.Кам'янець (республіка Білорусь).

Народний аматорський духовий оркестр Маневицьког РБК.

        Духовий оркестр був створений у 1986 році. З початку його творчої діяльності незмінним керівником оркестру є Володимир Гейко. Колекти налічує 25 учасників і складається з працівників сільських клубних установ, викладачів Маневицької та Колківської дитячих музичних шкіл та філіалів, викладачів загально-освітніх шкіл району а також аматорів народного мистецтва.

       Репертуар духового оркестру  різноманітний та різноплановий: марші, польки, концертні польки, гуморески для тромбона. Колектив є постійним учасником масових заходів, свят та фестивалів, які проводяться в районному будинку культури та райцентрі. На даний час духовий оркестр укомплектований новими музичними інструментами як вітчизняного так і зарубіжного виробництва.

 

Хор ветеранів війни і праці "Вікторія" Маневицького РБК

         Чоловічий хор ветеранів війни і праці районного Будинку культури був створений у 1980 році на честь 35-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні. Хор ветеранів налічує понад 25 учасників серед яких люди, в минулому, лікарі, вчителі, тренери, економісти, військові запасу. Та найбільшою цінністю колективу є ветерани Великої Вітчизняної війни, учасники бойових дій. Творчий колектив є учасником обласних зльотів партизанів та фестивалів-конкурсів ветеранських хорів.

          Репертуар хору "Вікторія" різноманітний та різноплановий і налічує понад  20 музичних творів. Це пісні воєнних років, українські народні пісні, твори місцевих. В хорі є виражені солісти - вокалісти. Художній керівник та дирегент Ніна Повар. Сьогодні хор "Вікторія" є невід'ємною  частиною культурного життя району, який вміє подарувати слухачам справжнє свято. За роки репетицій і виступів ветерани зріднилися. Разом вони сильні та непереможні, а до нових досягнень їх веде щира українська пісня та пісні їхньої молодості.

Капела бандуристів Маневицької ДМШ

       Капела була створена в 1986 році.На даний час капела бандуристів нараховує 40 учасників.Творчий колектив неодноразово ставав Лауреатом обласного огляду - конкурсу кобзарського мистецтва. Учасниками капели є учні та викладачі Маневицької музичної школи, запрошені випускники школи і окремі солісти.

      В репертуарі колективу: українські народні пісні, твори українських і зарубіжних композиторів, шевченківські твори, сучасна музика і обробки старовинних пісень.Художній керівник та дирегент колективу Ліна Марич.

Народний аматорський фолькльорний колектив "Дивоцвіт"

          Колектив був створений  при Маневицькому РБК у 2002 році.

          Учасники колективу - люди різного віку та професій, яких об'єднує любов до української пісні, народних звичаїв та побуту, що стали невіддільними від їх життя.

         Ансамбль постійний учасник концертів на районній сцені, а також на сценах сільських клубів і Будинків культури. Фольклорний колектив - активний учасник творчих звітів художньої самодіяльності в районі і області.Неодноразово представляв район на Міжнародному фестивалі "Берегиня" та Міжнародному фестивалі фольклорних колективів у Литовській республіці, побував "Дивоцвіт" і в республіці Польща.У травні 2003 року ансамбль став Лауреатом першої премії обласного огляду фестивалю "Весняний розмай".У 2013 році фольклорний колектив брав участь у Міжнародному фестивалі "Берегиня", що проходив в місті Луцьку.

У репертуарі ансамблю різноманітні за тематикою старовинні українські народні пісні: козацькі, календарно-обрядові, родинно-побутові, весільні, постові та багато інших, а також щедрівки, колядки, які передаються із поколінння в поколінння. В своєму репертуарі колектив має обряди, святки, "Веселий ярмарок", "Весілля", ("Викуп молодої", "Перезви", "Розподіл короваю"), "Обжинки", "Вечорниці". Весь репертуар записаний у селах Маневицького району.

Народний аматорський фольклорний колектив "Гуляночка" Троянівського будинку культури

                Створений при Троянівському будинку культури в 2003 році. Керівник колективу - директор будинку культури Марія Варшавська.

                В колективі приймають участь люди різного віку і різних професій, яких об'єднує любов до рідної пісні. Активну участь бере в колективі Троянівський сільський голова Микола Ясюк, який не тільки співає в ньому, а ще й допомагає вирішувати багато організаційних питань. Всього в колективі - 14 чоловік. Це прекрасні, талановиті, співаючі виконавці. Неодноразово сільські аматори приймали участь в районних і обласних фестивалях фольклорного мистецтва. Були учасниками Всеукраїнського Купальського свята, що проходив в місті Полтава, учасниками Міжнародного фестивалю "Берегиня"у 2013 році, що проходив в обласному центрі Волині м.Луцьку, а в 2007 році колектив "Гуляночка" був учасником Міжнародного фестивалю культур "Лінгаудала" в м.Купішкіс (Литва).

          В репертуарі фольклорного колективу "Гуляночка" понад 50 українських народних, старовинних, пісень та обрядів - козацькі, стрілецькі, календарні, різдвяні і весільні пісні, колядки, "Вертеп", "Обжинки", "Купальська ніч", "Коровайниці" і багато інших пісенно- танцювальних композицій.

Народна аматорська капела "Мрія"

            Хорова капела розпочала свою роботу з 1995 року. З часу роботи іі постійним керівником працює Людмила Синютіна. В колективі понад 40 учасників, серед яких працівники культури, освіти, медицини, дитячої музичної та спортивної шкіл райцентру. Їх об'єднує  любов до пісні, бажання популяризувати кращі зразки українського та та світового хорового мистецтва.

          Репертуар хорового колективу складають твори класиків українського хорового мистецтва М.Лисенка, М.Леонтовича, А.Кос-Анатольського, С.Гулака-Артимовського, К.Стеценка, твори зарубіжних композиторів - Дж.Верді, Й.Штрауса, В.-А.Моцарт та інших. Чільне місце в репертуарі колективу посідають твори волинських авторів.

          Хорова капела"Мрія" є учасником всіх урочистих заходів та концертів, що проходять в районі. За період своєї діяльності колектив неодноразово ставав лауреатом ряду обласних фестивалів, був учасником концертів, що проходили в концертах залах обласного центру. Керівник та учасники хорової капели "Мрія" наполегливо працюють над вдосконаленням виконавської майстерності.

Дитячий танцювальний колектив "Зернятко"  Маневицького будинку культури

 

© 2010 Всі права застережено