Маневиччина туристична

Озера Маневиччини

Маневиччина дивиться на світ широкими блакитними очима. На території району 25 озер, 22 річки. Найбільші з них: Охнич, Тросне, Редичі,Віно, Гривенське, Засвинське, Глибоке, Черемське.

 

 

Озеро Тросне

За два кілометри від села Карасин розкинулося мальовниче озеро Тросне. Площа водного дзеркала становить 22 га, максимальна глибина – 4 м. Влітку воно збирає на своїх берегах численну кількість відпочиваючих. На західному березі до послуг туристів облаштований пляж, та декілька турбаз, якими можна скористатися за попередньою домовленістю. Любителям риболовлі пощастить упіймати:карася, коропа, щуку, окунь.

 

Озеро Охнич

Найбільше озеро Маневицького району. Знаходиться в східному напрямку від села Замостя серед соснового лісу. Площа водного дзеркала становить 37,7 га, середня глибина 2,5 метра. Озеро живиться підземними водами навколишніх боліт, а також з чотирьох джерел які є на південному березі. Назва озера походить від міфічного охоронця лісів (Ох) Охнич. Тут водяться: короп, щука.


 

Озеро Довге

Знаходиться на північній околиці села Замостя і має площу 11 га. Середня глибина 3,5 метрів. Південний берег озера високий, східний та західний – низькі.

 

 

Озеро Засвинське (Засвідське)

Водойма розташована за чотири кілометри від села Градиськ в східному напрямку. Озеро карстового походження, має правильну округлу форму. Площа водного дзеркала 10,2 га, Максимальна глибина – 6 метрів. Навколо озера є все для гарного відпочинку: місця облаштовані для розведення вогнища, альтанки, пірс, місця наметового туризму та риболовлі, будиночок для ночівлі. В озері водиться:карась, окунь, короп, лин, плотва.

 

Озеро Глибоке

Цікавим об'єктом для туру вихідного дня є озеро Глибоке. Озеро знаходиться за два кілометри від села Прилісне в північно-західному напрямку. Надзвичайно чудовий, мальовничий куточок Маневицького краю. Озеро Глибоке – типова водойма карстового походження з холодною, прозорою водою і численними джерелами. Назва водойми каже сама за себе, глибина  – 5 м, площа водного дзеркала  – 9 га. Посередині озеро мілкіше, там встановлено «грибок» для любителів далеких запливів. Як і багато поліських озер, Глибоке має високий вміст гліцерину. В літню пору дуже гарно прикрашає гладь озера латаття біле. Багате озеро і на фауну. Тут водяться цінні промислові види риб:короп, щука, лящ, зустрічаються раки. Східний берег  – улюблене місце для відпочинку жителів навколишніх сіл. Тут облаштовані місця наметового туризму, є два пірси для пірнання. Також на території є будиночок лісника. Любителі комфорту можуть ним скористатись попередньо домовившись у Городоцькому лісництві.

 

Озеро Віно

Розташоване за 2,5 км від села Градиськ в південно-східному напрямку. Озеро має форму вісімки та знаходиться серед ялинового лісу. Площа водного дзеркала становить 18,5 кв.м, максимальна глибина – 11 метрів. Любителям риболовлі пощастить впіймати: карася, коропа, лина, щуку, плотву.

 

Озеро Лісівське

За чотири кілометри від села Лісово в північно-східному напрямку розкинуло своє плесо це мальовниче озеро. Шлях до нього заступає болото та два високі пагорби. Водне плесо, а навколо – ліс. Площа озера становить 4 га, максимальна глибина – 8 метрів.

 

Озеро Черемське

Знаходиться за 6,5 км в північному напрямку від с.Замостя. Площа водного дзеркала – 8 га, глибина – 6 метрів. Назва озера походить від назви болота. За однією з легенд, міфічним володарем лісів є Ох, а боліт – Чірмус. Озеро розташоване на території Черемського заповідника. Тут діє декілька туристичних маршрутів та екологічних стежок. Частина берегової смуги Черемського озера є своєрідним підвищенням серед болотної трясовини. На цьому острівку вражають і милують око вікові дуби і сосни заввишки понад тридцять метрів. Особливо красиві озера влітку, коли на поверхні води розпускаються сотні ніжно-білих лілій.

 

Озеро Біле

Розташоване на захід від озера Тросне серед соснового лісу. Площа водного дзеркала – 7,8 га, максимальна глибина – 12 метрів. Любителям риболовлі пощастить впіймати: карася, окуня, щуку. Вільний підхід до водойми тільки з одного боку, є облаштовані місця наметового туризму та розведення вогнища.

 

Озеро Святе

Розташоване за півтора кіломери на північний захід вд села Карасин. Вільного підходу до озера немає, так як береги болотисті. Площа водного дзеркала становить 5,9 га, максимальна глибина - 6 м. Озеро багате на сапропель. 

 

Кручене озеро

Знаходиться за 3,8 км на південний схід від села Градиськ. Озеро вражає своєю загадковістю. Улоговина озера знаходиться у западині. Дуже специфічний склад води цієї водойми є причиною того, що флора та фауна його  бідні. Що цікаво, в озері практично не водиться риба, хоча можна зустріти вужів, черепах. З цим озером пов'язано чимало легенд. Одна з легенд розповідає: вийшов чоловік косити сіно на лугу, і тут де не візьмись буря, круча. Косаря закрутило під землю а на тому місці стало озеро. 

© 2010 Всі права застережено