Маневиччина туристична

Маневиччина запрошує на гостину!

       Запрошуємо любителів цікавого пізнавального відпочинку відвідати мальовничий куточок Волинської землі - Маневиччину. Перебуваючи у нас ви матимете можливість познайомитись з традиціями, побутом, помилуватись чудовим краєвидами Маневицького краю. За вашими бажаннями ми створимо  необхідні умови для цікавого перебування в районі. Щиро запрошуємо до нас на гостину!
                                     
       Маневицький  район розташований на перетині автомобільних та залізничних магістралей, він охоплює значну територію Волинського Полісся і становить 2200 кв. км. На території району проходить  дві автостради: Київ – Варшава міжнародного значення та Луцьк – Любешів державного значення. Вздовж автомобільних  шляхів встановлені знаки - вказівники до природних та історичних  пам'яток,  біг-борд  з інформацією про туристичну привабливість краю
(смт Маневичі).        
Проїзд: потягом, автобусом, маршрутним таксі, автомобілем;
Зв'язок: Укртелеком, оператори Київстар, Vodafone, поштові віділення.
  
       Завітавши до нас, всю інформацію про туристичну привабливість краю ви зможете отримати у відділі економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва Маневицької райдержадміністрації, за адресою смт Маневичі, вул. Незалежності, 30 тел. (03376) 21 542. Тут вам запропонують розроблені туристичні маршрути, одноденні  та дводенні тури, екскурсії під час яких ви ознайомитесь з найдавнішою кам’яною спорудою на Маневиччині – Свято-Преображенським храмом села Четвертня, гідрологічною пам’яткою природи Оконськими джерелами, єдиним в області Черемським природним заповідником. В Маневицькому районі є бази відпочинку – озеро Тросне, озеро Глибоке; мисливські угіддя; місця для прогулянок верхи, місця для риболовлі: озера Тросне, Біле, Віно, річки Стохід, Стир; ставки для вирощування риби (с.Оконськ, зокрема форель);  можливості наметового туризму.

Черемський природний заповідник

       Науковцям та любителям  активного відпочинку пропонуємо відвідати Черемський природний заповідник міжнародного значення. Тут повністю відсутні всі прикмети цивілізації: лінії електропередач, дороги з твердим покриттям. Саме тут у його хащах збереглися унікальні та типові представники флори і фауни. Для тих, хто здолав маршрут до Черемського  традиційним є милування озером, біля берегів якого тішать око численні угрупування білосніжного латаття та глечиків жовтих. Черемське болото вабить око своєю незайманістю і… прихованою небезпекою. З територією заповідника пов’язані  бурхливі події партизанського руху під час Другої світової війни. Взагалі людині яка цікавиться історією, природою є що побачити  в цьому дивному куточку  природи. Контактний телефон (03376) 212 09 - директор Степан Іванович.

 

      Любителям водного туризму пропонуємо  водний маршрут "Мандрівка Поліссям-де Стохід і пісня" по річці Стохід (поблизу села Троянівка). Тут  ви зможете насолодитись плаванням на байдарках, а також познайомитись з місцевим народним фольклорним колективом «Гуляночка».

      Подорожуючи  по автостраді  Луцьк – Любешів завітайте до Оконська, села з давньою історією. Знаного на Волині не тільки залишками давнього городища, а й облаштованими  для туристів  Оконськими  джерелами. Відомими не тільки  своєю прозорою водою, а й фореллю, що багато років успішно розводять тут. В невеликій  кав'ярні, поряд з джерелами,  завжди можна смачно поїсти та й оконської води взяти з собою у дорогу.

 

Гідрологічна памятка природи Оконські джерела   

      Цікавим туристичним об'єктом є Польська гора - найвища точка Маневиччини, яка знаходиться на окраїні села Костюхнівка. У 1928 році польська спільнота вирішила увічнити память полеглих співвітчизників у Першій світовій війні і насипати скопець. Спочатку це підвищення польські вояки символічно насипали кашкетами, потім до роботи залучалися підводи з сільських господарств. Протягом восьми років возили сюди пісок, після чого на пагорбі встановили памятний знак, який збрігся і до наших днів.  

Польська гора -найвищий пагорб району                                                       

      Та не тільки  природо-охоронними об’єктами  багатий Маневицький край. Саме тому шановні туристи-екскурсанти  ми запрошуємо Вас відвідати сакральні архітектурні об’єкти  Маневиччини.
Відвідайте село Четвертня. Відоме воно своєю  найдавнішою пам’яткою сакральної архітектури Свято-Преображенським храмом, побудованим ще в 1600 році. Нині храм наче згадуючи ті часи  мовчки дивиться на тихе плесо старого річища, яким в часи будівництва  баржами підвозили будівельні матеріли. Храм дійсно вражає своїми архітектурними формами. Товщина стін культової споруди близько двох метрів. Складається враження, що храм носив ще й оборонний характер. В центрі споруди – іконостас старовинного візантійського типу, чимало ікон написані спеціально запрошеними художниками з Італії. Унікальним  явищем для церкви є те, що тут і понині на великі релігійні свята ведеться служба із старовинного рукописного  Євангеліє 1636 року видання, загальною вагою 32 кілограми.

Свято-Преображенський храм

Євангеліє 1636 року вагою 32 кг

Ще один об’єкт  який заслуговує  уваги туристів знаходиться неподалік Маневич понад Стиром - село Старий Чорторийськ . В далекому минулому тут був домініканський костел 1736-1741р.
На даний час тут православний монастир. Архітектурний ансамбль монастиря включає в себе Хресто-Воздвиженський собор. Свято-Успенську Церкву та капличку-стовп ХVІІІ століття. 

Хресто-Воздвиженський собор

Духовну і архітектурну цінність району  являє собою Свято-Михайлівський храм (дерев'яний)- пам'ятка архітектури 1691року про що свідчить охоронна дошка. Споруда знаходиться на околиці села Карасин на фоні чудового поліського краєвиду.

 

Свято-Михайлівська церква

       Об'єктом сакральної архітектури є римо - католицький костел вперше побудований у 1916 році, як австрійська дерев'яна каплиця і знаходився  поблизу теперішнього залізничного вокзалу, що в Маневичах, але був спалений. Новий мурований костел побудований в 1933-1937 роках. В ті часи на території костелу діяли дитячий притулок, швейна школа, жіночий монастир. Інтер'єр храму був прикрашений вишневим та черешневим паркетом. Богослужіння  велося до 1947 року. До 50-х років  в приміщенні культової споруди був продуктовий склад, а дещо пізніше сюди завезли сіль. За словами очевидців, сіль була аж під саму стелю,  пролежала тут 30 років і за цей час скам'яніла. В 90-х роках сіль підірвали, адже в інший спосіб її прибрати було просто неможливо. Підрив  частково зруйнував  стелю і стіни храму, в результаті висота культової споруди стала дещо нижчою.

       Костел передали до релігійного культу в 1992 році на свято Трійці. Зберігання солі в приміщенні храму дало свій негативний відбиток. І до сьогодні вона виступає на стінах споруди, а зруйнована штукатурка  є свідченням того до якої висоти  лежала сіль. Тепер лише стеля храму, прикрашена паркетом, відтворює  його первісний  вигляд. Цікавинкою для туристів може стати екскурсія підземеллям та підземними ходами, які ведуть аж за межі Маневич, в сторону села Вовчицьк. Неподалік культової споруди захоронення офіцерів війська польського.

Римо-католицький костел

Паркетна стеля

Інтер'єр костелу

      Любителів краєзнавців зацікавлять численні експонати Маневицького краєзнавчого музею. Фондові зібрання  налічують більше  12000 оригінальних пам'яток , речових і документальних джерел. На базі музею неодноразово проводились міжнародні науково-практичні конференції.


      Перебуваючи у нас в районі ви матимете нагоду познайомитися з народними ремеслами: бондарством, ткацтвом, вишивкою, образотворчим мистецтвом,  різблярством,   лозоплетіням, гончарством, а також випробувати себе в цих промислах.

 

Майстриня по ткацтву Ніна Гладун село Велика Яблунька

      Ще одним із напрямків  туризму є дитячий туризм. Збірна команда юних туристів району в в 2013 році посіла перше місце в обласних туристичних змаганнях.
Місцем проживання для екскурсантів може послугувати готельний комплекс «Оскар», що в Маневичах. Приміщення готелю приємно вражає ошатним зовнішнім виглядом і включає в себе:       Затишок та чудовий дизайн готелю не залишать байдужим жодного відвідувача. Зручність та комфорт – так можна охарактеризувати кожну з кімнат. Великі та малі бенкетні зали кафе-бару радо запрошують до відпочинку. Привітні бармени, офіціанти не змушуватимуть довго чекати своїх найвибагливіших клієнтів. Тут за відносно помірну ціну можна скуштувати вишукані страви національної кухні. 
Адреса готелю: проспект Волі, 7. Контактний телефон (03376) 21042.


       Туристичні послуги щодо проживання надає  приміщення центру  діалогу "Костюхнівка"(село костюхнівка).  Центр включає в себе двохмісні, трьохмісні номеридля пів сотні туристів, їдальню, конференц-зал, бібліотеку та ігрові кімнати для дітей. Оплата за домовленістю тел. (03376) 96 940. Центр діалогу побудований на місці колишньої польської школи.

       Принадами сільського життя: тишею, кришталево-чистим повітрям, смачними стравами Ви зможете насолодитися у гостинній садибі "Куточок друзів", що у  селі Градиськ. Розвагою може стати рибна ловля та купання у ставках , які є навколо садиби. Для туристів-краєзнавців пропонуємо оглянути Свято-Михайлівський храм  ХVІІ століття.

       Пропонуємо також відпочинок та відновлення сил в бджолиній диво-хатинці, на пасіці в селі Нова Руда. Будиночок виготовлений з природних матеріалів. Конструкція зі спеціальними лежанками усередині, зроблена так, що жодна бджола не зможе вкусити відвідувача диво-вулика. Перебування у товаристві бджіл позитивно впливає на організм людини, заряджає його енергією та виконує лікувальну функцію, яка базується на мікровібрації, аромотерапії, бджолиному біополі та температурому режимі.

Диво-вулик с.Нова Руда

  

                                          Заходи що сприяють  розвитку туризму в районі
       Розроблено і випущено буклет туристичного маршруту «Маневиччина запрошує» протяжністю 165 км  який охоплює такі населені пункти Четвертня- Криничне –Колки- урочище Білий берег, Красноволя – Тельчі – Велика Осниця – Маюничі- Старий Чорторийськ- Цміни – Велика Ведмежка –Костюхнівка – Вовчицьк – Лісово – Гута Лісівська – Оконськ –Маневичі- Прилісне-Карасин-Лишнівка-Черемський природний заповідник.
       Вийшли з друку  фотоальбом «Стежами Маневицького краю», фотолистівки «Маневицький краєзнавчий музей», «Духовні святині Маневиччини», «Відпочинок у поліському селі».Випущена карта з інформацією про туристичну інфраструктуру.  Встановлено дорожні знаки з інформацією про туристичні об’єкти (село Старий Чорторийськ ,село Оконськ).
       Проведено зйомку презентаційних  фільмів про Маневицький край «Краса земна», «Маневиччина запрошує», «Прилітайте лелеки в Маневицький край». Вийшов з друк путівник  "Мандрівка Поліссям, де Стохід і пісня".

 

© 2010 Всі права застережено