Церква святого архистратига Михаїла, 1691р.

Церква святого архистратига Михаїла, 1691р. Належить до пам’яток архітектури національного значення. За переказами старожилів, храм був побудований за кошти однієї багатої бездітної поміщиці, яка жила в селі у ХVІІ ст.

Стиль відповідає архітектурним традиціям ХVІІ ст. Церква дерев’яна, тризрубна, одноповерхова. Дзвіниця прибудована у 1882 році. Споруда цікава тим, що дозволяє судити про великі творчі можливості й майстерність волинських народних умільців, бо, збудована три століття тому, чудово збереглася. Хоч, як відомо, такі дерев’яні шедеври рідко обминають час, війни і стихії. Основною окрасою цієї пам’ятки зодчества є неординарний купольний звід. В інтер’єрі храму збереглася дерев’яна декоративна різьба ХІХ століття. Розрахована церква приблизно на 250 прихожан.

У загальний план входить вівтар з прибудованою паламаркою, центральна частина храму, притвор із дзвіницею. У церкві знаходяться старовинні ікони, старі церковні книги. Дзвіниця і храм витримані в єдиному стилі. Місцеві розказують, що, коли дзвони хотіли переплавити на зброю, місцеві жителі, знявши їх, затопили у Святому озері.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: