ХРЕСТОВОЗДВИЖЕНСЬКИЙ ХРАМ У КОЛКАХ

Свято-Хрестовоздвиженський храм був збудований в 1825 році на кошти парафіян – жителів містечка Колки. Ця прекрасна кам’яна споруда знаходиться в центрі містечка поряд і автомобільною трасою Луцьк – Маневичі. Архітектурний і комплекс доповнює кам’яна дзвіниця, побудована в той же рік окремою спорудою. Верхня частина храму складається з одного великого та чотирьох маленьких куполів, увінчаних хрестами. Вхід прикрашений чотирма масивними колонами. Дзвіниця однокупольна. Територія, на якій знаходяться ці споруди, обнесена кам’яною огорожею. Церковні богослужіння прикрашають вісім дзвонів. Три з них вилиті на початку XX століття, а решта у 1991 році. За свою історію споруда храму сильно постраждала. Під час Першої світової війни, в 1916 році, була зовсім зруйнована верхня частина храму. Стараннями парафіян і священика відбудована за період 1922 – 1925 років.

Храм був і є важливим духовним осередком містечка. В ньому завжди урочисто звершуються богослужіння, проповідується Слово Боже. З початку 30-х років і до Другої світової війни в ньому співало два церковні хори. Цей добрий приклад відновився і у 1992 році.

Є ще одна сумна сторінка в історії храму. Його двері були зачинені богоборцями-атеїстами в 1962 році. Але вірою, молитвами і стараннями православних християн м. Колки і с. Острови церковна діяльність в парафії відновилась в 1969 році. Цікаво, що в той час в колишньому Радянському Союзі дуже важко було отримати від влади дозвіл на відкриття храму.

В різні часи до Хрестовоздвиженської парафії належала певна кількість земель і будинки для проживання священика і псаломщика.

З 1825 року по 1990 рік парафія відносилась до Руської Православної церкви з духовним центром у Москві. З 1990 року церква належить до Української Православної церкви з духовним центром у Києві. Настоятель, церковні хористи, старости і православні жителі Колок пишаються своїм храмом. Вони його люблять, оберігають і підтримують, через нього спасають свої душі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: