Маневиччина туристична

Презентація туристичного маршруту "Мандрівка Поліссям, де Стохід і пісня"

Справжнім  туристам та любителям гострих відчуттів  презентуємо "Мандрівку Поліссям, де Стохід і пісня" .

               В запропонованому маршруті тісно поєднуються різні види туризму: кінний, водний, етнічний, сільський та автотуризм. Якщо  Ви подорожуєте по автостраді Київ -Варшава, то на перехресті  доріг Луцьк -Дольськ та Київ -Варшава Вам  обов'язково стрінеться інформаційний туристичний бігборд, який вкаже  на місце старту "Мандівки Поліссям"- село Троянівку. Другий вказівник - туристичний бігборд Ви зможете побачити,  якщо будете рухатись  по автостраді Київ-Варшава в напрямку Ковеля, зверніть увагу другий  поворот на право. Від поста ДАІ і до повороту орієнтовно 13 кілометрів. Другий бігборд знайомить безпосередньо  зі схемою маршруту. 

              На основі розробленого маршруту відділом культури і туризму  Маневицької РДА  підготовлено і випущено туристичний путівник "Мандрівка Поліссям, де Стохід і пісня" .

              Титульна сторінка буклету знайомить читача  з  основними туристичними об'єктами Маневиччини.

              А основою в змісті буклету є  туристичний маршрут "Мандрівка Поліссям, де Стохід і пісня" .

Перша і друга  сторінки знайомлять зі схемою маршруту, головним об'єктом туристичного маршруту - річкою Стохід. Далі - текстовий зміст.

Остання сторінка знайомить читача з картою Маневицького району, дарами лісу та поліськими краєвидами.

             Всі бажаючі активно  відпочити прибувають  в село Троянівку, де Вас  зустріне гід і організує Вам цікаву та змістовну подорож. Тут навіть можна взяти на прокат байдарки. Тут Вас радо і гостинно зустріне фольклорний колектив "Гуляночка".  З Вашим бажанням він може організувати показове поліське весілля.

Гуляночка

Різдво-Богородичний храм та дзвіниця с.Троянівка

            Звідси гужовим транспортом можна дістатися до залізничної зупинки "Рись". У давнину в цих місцях знаходилися поселення неоліту. З цього місця й починається нитка водного маршруту. Екстрім маршруту полягає у складному орієнтуванні серед деятків вузьких проток, багато з яких багатоводні на початку, стають підступною пасткою не маючи виходу.

              Наступна зупинка на маршруті Красні мости. Й досі вздовж Стоходу часто тможна натрапити на залишки окопів. Існує версія з приводу назви цих мостів.У першу світову війну під час Брусиловського прориву річкова вода була надто насиченого  червоного кольору від крові загиблих бійців, які переправлялися через русло.

Урочище "Красні мости"

            Далі по нитці водного маршруту урочище Пристань. Досить цікава місцина на околиці села Бережниця. Тут на березі Стоходу притулилися з десяток човнів місцевих жителів. Саме частину маршруту між Красними мостами і урочищем Пристань поправу можна назвати "Волинською Амазонкою" сотні ходів  річки і незаймана поліська природа.

Урочище "Пристань"

           Подорож водними коридорами Стоходу продовжується  аж до Малого Обзира. Для любителів лише водного туризму тут її можна завершити, а для тих хто бажає глибше  познайомитись з пам'ятками культурної спадщини, поліськими краєвидами та побутом полісян пропонуємо продовжити мандри.

           Подорож можна здійснювати як автобусним так і автомобільним транспортом до села Нова Руда. Відпочити та відновити сили Ви зможете у бджолиній диво-хатинці на пасіці в одного з місцевих жителів.

         Наступний населений пункт на маршруті село Градиськ. Любителям етнічного туризму пропонуємо огляд дерев'яних будиночків та господарських приміщень - свідків минулого, справжнього музею під відкритим небом, подарованого самим життям. 

  Принадами сільського життя Ви зможете насолодитися у гостинній садибі "Куточок друзів", що розташована на околиці села.

Краєвиди поблизу садиби "Куточок друзів"

           А завершити подорож  пропонуємо на озері Засвинському озері. Навколо озера є все для гарного відпочинку: місця, облаштовані для розедення вогнища, альтанки, пірс, місця наметового туризму та риболовлі, будиночок для ночівлі.

           Після відпочинку на цьому чудовому озері Вам залишиться дістатися лише додому, де переглядаючи фото, згадати приємні та приємні та незабутні моменти мандрівки Маневицьким краєм. 

© 2010 Всі права застережено